Svenska   English

Namnstämplar för ädelmetallarbeten

Visa:
Aktiva stämplar Alla stämplar

Träffar: 9856
Sidor: 20
Namnstämpel Reg. Avreg. Namn Adress Webbplats
TAB 2016 Teresa Alton Borgelin Höguddsvägen 43
181 62 Lidingö
TAB 1934 1937 Troides Aktiebolag
981 00 Kiruna
TAD 1958 2005 Dagerbratts Guldsmedja T A Oxelösundsv 4
613 00 Oxelösund
TAE 1990 Tomas Andreae (tidigare Andrea Guldbod) Höggatan 10 A, lgh 1101
573 33 Tranås
TAG 1964 2008 Tumba Guld Ab Box 226 Tumba Centrum
147 01 Tumba
TAGE 1991 2003 Lundin Tage Lövnäs 91
912 97 Malgomaj
TAH 1996 2003 Hamann,Tamara Sandhamnsg 5
115 40 Stockholm
TAI 1966 1973 Taikon Rosa
000 45 Trollbäcken
TAI 1973 2002 Taikon Janusch Rosa Flor 1340
820 90 Ytterhogdal
TAIL 2020 Tony Lindgren Norrgårdsgatan 6c
694 34 Hallsberg
TAIME 2023 Ur & Penn AB Box 934
194 29 Upplands Väsby
https://www.uropenn.se
TAK 1964 1981 Thk Guld & Silver Tapani Kemi Storg 68 B
953 00 Haparanda
TAL 1961 1970 Larsson Guldsmed Arne
720 02 Västerås
TAM 1954 1970 Johtams Aktiebolag
600 02 Norrköping
TAND 2013 2021 Torbjörn Andersson Linnéagatan 6
856 44 Sundsvall
TASA 2024 Taghrid Sara Bergendal P O Hallmans Gata 15
112 69 Stocholm
TAW 1938 1956 Standard Thore Wimander Guldvaruf
100 01 Stockholm
TB 1994 Tomas Borgström Olof Skötkonungsg 19
412 67 Göteborg
TB 1929 1932 Bahrton T
100 01 Stockholm
TB 1913 1920 Brandt Tycho
931 01 Skellefteå
TB 1933 1972 Blomberg Thord
700 02 Örebro
TBB 1983 1986 Bennys Safir Ab S:T Eriksg 48
112 34 Stockholm
TBG 1964 Bergmans Guldvaror Järntorgsg 3
732 23 Arboga
TBL 1955 1958 Östersunds Konsthantverk B Hörnbl
831 00 Östersund
TBO 1984 1988 Olsson Design Tomas B Sveag 3
413 14 Göteborg
TBO 1988 1990 Jannerberg & Olsson Ab Sveag 3
413 14 Göteborg
TBRH 1983 Torsten Bergströms Ur och Guld i Norrtälje AB (fd Hasselfeldts Guld) Tullportsg. 3
761 30 Norrtälje
www.bergstromsur.se/index.php
TBS 2014 2016 Christer Ödmann Box 50
826 22 Söderhamn
TBS 1956 1970 Rolfor Thorolf Samuelsson
100 01 Stockholm
TBSAB 1986 1995 Trans-Bus Ab Box 229
142 02 Trångsund
TC 1952 1975 Clareus Tore
100 01 Stockholm
TC 1975 1978 Clareus Firma Tore Stjärnv 2
180 10 Enebyberg
TC 1975 2004 Clareus Guldsmeds Ab Ekuddsvägen 5
760 19 Furusund
TC 2005 2011 Clareus Guldsmeds Ab Ekuddsvägen 5
760 19 Furusund
TCB 2019 Linus Oskarsson Mössebergsgatan 11 C, Lgh 1101
521 32 Falköping
TCD 2019 Therés Magnusson med fa Capture Design Glasmästargatan 21
412 62 Göteborg
TCE 2006 Tove Egholt Gullmarsvägen 29
120 39 Årsta
TCG 2011 2013 The Clean Gold Of Sweden Ab Terrängvägen 88
129 47 Hägersten
TCS 2021 Top Crystal Frimurarvägen 26, Lgh 1101
127 60 Skärholmen
www.topcrystal.eu
TCÄ 1992 2019 Thomas Chevrell Björkvägen 4
372 53 Kallinge
TD 1954 2021 Davidsson Guld & Silversmide Eftr. Bygatan 4
912 34 Vilhelmina
TDA 1989 1992 Tessimar Development Ab Box 18 Fiskareg 12
391 20 Kalmar
TDJ 2022 2023 Top Diamond Jewelry Sweden AB Kiliansgatan 14
223 50 Lund
TDN 2021 2022 TIDN AB Lundagatan 36C
117 27 Stockholm
https://www.tidanapp.com
TDN 2019 2021 Quicksort AB Lundagatan 36
117 27 Stockholm
https://https//tidanapp.com
TDS 2015 Tivoli Design Stockholm AB, Bifirma Familjesmycken Svandammsvägen 9
126 32 Hägersten
https://www.familjesmycken.se
TE 1976 2004 Staffanstorps Guldsmedja Lomma, Saltsjöbadsvägen 1
234 32 Lomma
TE 2004 Everand International AB Kronetorpsgatan 6
212 26 Malmö
www.everand.se/se/
TE 1914 1972 Torndahl-Ekström Ab
100 01 Stockholm
TE(H) 1935 1967 Eldh Thore
400 10 Göteborg
TEA 1914 1959 Axell Tuve E
572 00 Oskarshamn
TEBON 1971 2002 Ädelsmedsateljé I Nyköping Ab Brunnsg 25
611 32 Nyköping
TEBON 2002 Guveau AB Stora torget 1
611 32 Nyköping
TED 1959 1978 Dahlin Tage Ulfsparrev 9 C
416 57 Göteborg
TEEW 1953 1981 Tengströms Juvelerare Ab Köpmang 5
722 15 Västerås
TEEW 1930 1953 Tengströms Eftr Eva Vadston
720 02 Västerås
TEF 1963 1970 Guld-Triangeln Eriksson & Falk Bondeg 33 A
116 33 Stockholm
TEG 2006 Gideon Teichmann Nordenflychtsvägen 69, lgh 1405
112 15 Stockholm
TEGO 1946 1979 Tego Thorvald Gustavsson Vibyholmsv 10
125 42 Älvsjö
TEJ 1960 1970 Guldsmide Tage Johansson
521 00 Falköping
TEJ 2021 Torbjörn Edström med fa TE Juvelsinfattning Bronshängevägen 13
831 61 Östersund
TEK 1965 1970 Ekholm Guldsmedsatelje Torbjörn S:T Paulsg 1 Iii Ög
116 47 Stockholm
TEL 1987 2011 Tellus Konsthantverk Hb Bursnäsvägen 9
840 24 Överturingen
TENGSTRÖM 1913 1930 Tengström Alfr
720 02 Västerås
TENNARB 1979 1981 Tennarbetarne Hb Börje Åkerblom Linneg 19
343 00 Älmhult
TERRA 1996 1997 Terra Artis Design Ab Box 50 Kullastigen 4
518 21 Sandared
TERRS 1984 1988 Terrs Lundahl Pa Sandgärdsg 17
352 34 Växjö
TERRS 1964 1970 Lundahl P A Terrs
350 02 Växjö
TERRS 1970 1983 Terrs I Wexiö Ab Sandgärdsg 15-17
352 34 Växjö
TESI 1944 1982 Tenn & Silver Ab Lergöksg 10
421 50 Västra Frölund
TESI 1982 1994 Jono Ädelvaror Hb Box 239
421 23 Västra Frölund
TESS 1997 1999 Silvertess Beckholmen, M/F Gustaf
115 21 Stockholm
TESTÅPO 2016 2017 - Uppgift saknas -
TETE 1976 2016 Tete Form och Idé Solvägen 3
793 41 Insjön
TEW 1980 2010 Guld & Gravyrtjänst Hb T Wiborg Nygatan 24 B
891 34 Örnsköldsvik
TF 1990 2004 Frydman Ing Firma Kaplansbacken 5, 2 Tr
112 24 Stockholm
TFF 2023 Christina Therentia Papadopoulou Dotorpsgatan 66 B, Lgh 1002
521 44 Falköping
TFN 1942 1952 Nilsson Thure Fr
630 02 Eskilstuna
TFN 1952 1981 Nilsons Guldsmedsaffär Eftr Kungsg 4
632 21 Eskilstuna
TFR 1987 2021 Tony Rosenberg med fa Tr:S Boettmakeri Ur-Guld-Silversm Box 9127 Wiboms V 21
171 09 Solna
TFW 1961 1976 Weckmans Guld-O Silversmide T Långsjöv 112
125 31 Älvsjö
TG 1931 1964 Gelander T
400 10 Göteborg
TG 1964 1999 Gelander Ab Torsten Kaserntorget 6
411 18 Göteborg
TGA 2017 Guldsmedjan Täby AB Biblioteksgången 9
183 70 Täby
TGD 1954 Davidsson Guld & Silversmide Eftr. Bygatan 4
912 34 Vilhelmina
TGE 1978 Tartara Guld & Silver Box 3
271 21 Ystad
TGH 1963 1981 Tärnsjö Guld Krokv
740 45 Tärnsjö
TGROTH 1973 2012 Groth Silversmed Thorbjörn Uppgårdsvägen 41
163 51 Spånga
TGS 1982 1992 Taljes Silver & Guld Nävrekärrsv 50
440 90 Henån
TGS 1924 1936 Stehn Thor
432 00 Varberg
TGT 2012 2013 Blomsterdesign I Landskrona Alfredsvägen 3 C
261 61 Landskrona
TGT 1988 1991 Tg Trading Ab Möbelg 6
431 33 Mölndal
TGU 2013 2015 Terese Wilhelmsson Strövägen 24
291 95 Färlöv
TGV 1949 1979 Tranås Guldsmedsverkstad Nyg 22
573 00 Tranås
TH 1961 1971 Corpus Thord Alvholm Atelje Smedjeg 42
552 40 Jönköping
TH 1971 2002 Corpus T Alvholm Atelje Ejdanvägen 9
742 00 Östhammar
TH 1933 1961 Occasion Juveler T Hummel
100 01 Stockholm
TH MARTHINSEN 1986 2015 Dacapo Silver AB Stenportsgatan 96
531 53 Lidköping
TH&J 1921 1930 Thomasson & Jonsson
100 01 Stockholm
TH(M) 1937 1955 Silversmedjan Tore Holm
100 01 Stockholm
TH(M) 1955 1968 Silversmedjan Tore Holm
580 01 Linköping
TH(N) 1948 1970 Henriksons Konstsmide Ture Henrik
671 00 Arvika
THA 1984 1988 Andersson Tage Rang 14
521 00 Falköping
THB 1923 1967 Björnram Harry
400 10 Göteborg
THB 2008 Birgitta Thanell med fa Silvra Birgitta Thanell, Skutesjövägen 16
511 92 Örby
www.silvra.com
THB 1951 1980 Tobby Silversmed Thomas Byström Krokusv 19
181 31 Lidingö
THC 1994 Thomas Karlsson Södra Ringgatan 29
441 33 Alingsås
THE 1924 1928 Nya Guldsmedsaffären Thure Ericso
720 02 Västerås
THE 1933 1936 Gravör Ericson
500 05 Borås
THE 1928 1933 Nya Guldsmedsaffären M Ericksson
720 02 Västerås
THE 2012 Therése Axelsson C/o Flintdolken i Värnamo AB, Domarringsvägen 13
331 33 Värnamo
THG 1967 2016 Thomas Guldsmed AB, Thomas Danielsson Box 174
811 23 Sandviken
THHV 1964 1967 Hvorslev Theresia
100 01 Stockholm
THHV 1981 Silverknappen T. Hvorslev AB Mellbygat 1
531 31 Lidköping
THHV 1967 1981 Silverknappen Theresia Hvorslev A Lilleskogsv 6
531 00 Lidköping
THK 1955 1960 Harsheim Ab Lars
400 00 Göteborg
THK 1943 1955 Karlsson Karl Thure Emanuel
211 13 Malmö
THN 1943 1979 Nilssons Ur-& Guldsmedsaffär Th A Fällforsv 10
911 00 Vännäs
THO 2019 Thomsen Guld och Smycken AB Sandgärdsgatan 9
352 30 Växjö
https://www.thomsenguld.se
THOM 1979 Thom Wirén Silversmed Södra Ringv 39
681 00 Kristinehamn
THOMAS 2004 Everand International AB Kronetorpsgatan 6
212 26 Malmö
www.everand.se/se/
THORD 1986 1996 Naga Arts & Antiques Naga Gallery Storkyrkobrinken 3
111 28 Stockholm
THORD 1996 2002 Runstenen & Kronan Antik Ab Stortorget 14
111 29 Stockholm
THORS 1978 1987 Thors Hammare Guld-Silver-Tenn At Linneg 30
413 04 Göteborg
THP 1925 1970 Petersson Juveleraraktiebolaget T
600 02 Norrköping
THR 1965 1978 Presentboden Tor Rundqvist Ösjögle
570 80 Virserum
THS 2012 2013 Thörnströms Vintage Jewellery AB Box 150
581 02 Linköping
THS 1955 1979 Tages Atelje Tage Söderberg Eknäsg 35
603 54 Norrköping
THT 1966 Smyckeboden AB Box 2017
750 02 Uppsala
THURE FR NILSON 1942 1952 Nilsson Thure Fr
630 02 Eskilstuna
THURE FR NILSON 1952 1981 Nilsons Guldsmedsaffär Eftr Kungsg 4
632 21 Eskilstuna
THV 2013 2016 Tornedalens Hantverk Örnevägen 30, Box 205
980 62 Junosuando
www.tornedalenshantverk.se
THV 2016 Tornedalens Hantverk AB Örnevägen 30, Box 205
980 62 Junosuando
TI 2017 2018 Fredrik Lichtenstein Sankt Eriksgatan 4
112 39 Stockholm
TI 2018 2019 AESIW AB Box 3197
400 10 Göteborg
TIA 1979 1983 H R B Tooling Ab Hilleg 3
570 01 Rörvik
TID 2015 Tidaholms Smide AB Torggatan 4
522 31 Tidaholm
TIE 1985 2009 Tornborgs I Edsbyn Box 113 Långg 10
828 22 Edsbyn
TIIL 2022 Tina Illner Design Skårvägen 60
603 85 Norrköping
https://www.tinaillnerdesig...
TIK 1956 1960 Karlssons Guldsmide Ingemar
211 13 Malmö
TILDA 2005 Tilda Dalunde Duvholmsgränd 56
127 41 Skärholmen
TIMI 2007 2016 Happy Accessories AB Tolvevägen 6
237 91 Bjärred
www.timicollection.com
TIN 1979 1995 B.G.T. Silver Sturehovs Slott
145 90 Norsborg
TINA 1981 1993 Tinas Konsthantverk Herkulesgatan 57
417 01 Göteborg
TINA 2013 Kristina Fureby Rausvägen 1
241 35 Eslöv
TING 1980 1980 Ting Firma Högerydsg 40
216 14 Limhamn
TIS 1969 1982 Tegmans Industrier Lupinv 46 A
240 21 Löddeköpinge
TISELL 1939 1947 Tisell Gustaf
100 01 Stockholm
TISU 2023 Christina Sundmark Toringsgatan 35
703 67 Örebro
TITA 1972 Tita Carlborg Atelje Blåviksvägen 19
575 93 Boxholm
TJ 2020 tess jordan design Skurup 4764 Skuruphus
274 92 Skurup
TJ 1913 1923 Göteborgs Guldsmedsaffär T Johans
400 00 Göteborg
TJ 1941 1986 Jerkeman Atelje Ture Signe Hebbesv 11
126 54 Hägersten
TJA 2016 2021 Tim Alvinsson med fa Tim Silver Gamla Nåsvägen 6
770 10 Fredriksberg
TJH 1941 1943 Hedströms Guldsmedsverkstad T
700 00 Örebro
TJL 1949 1985 Lindquists Guldsmedsverkstad Thor St Nyg 1
111 27 Stockholm
TJS 2005 Tomas Johansson Nicklas Gränd 1
313 50 Åled
TK 2022 By Tove K AB Tjusarestigen 3A
139 36 Värmdö
TK 1932 1961 Kylhammars Nysilverfabrik Thure K
000 34 Saltsjö-Nacka
TK 1987 1996 Guldfynd Ab Nr 291-5 Box 51
827 32 Ljusdal
TK 1926 1929 Knutson Thorild
563 00 Gränna
TK(R) 1938 1976 Kullander Silversmeden Tore
500 05 Borås
TKA 1998 2010 Kananen Toivo Fyrklövsgatan 72
417 21 Göteborg
TKCH 1997 2020 Taisan Guldbutik Södra Förstadsg. 102
214 20 Malmö
TKG 1980 2018 Tk-Guld Centrum
137 38 Västerhaninge
TKGK 1978 1994 Karlsson Tommy Östast 20
151 52 Södertälje
TKH 1994 Formkompaniet Konsultation,Hantv. Mosshagsvägen 2
471 43 Dyrön
TKH 1988 1994 Sytt Och Smitt T.Hallding Föreningsg 32
411 27 Göteborg
TKR 1938 1976 Kullander Silversmeden Tore
500 05 Borås
TKR 1976 2015 Silversme'N Tore Kullander Eftr. Roseniigatan 9
504 66 Borås
TL 1939 1970 Juvel-City Lisa Linder
100 01 Stockholm
TL 1995 2015 T L Gravyr & Smide N.Torlandag 15
831 47 Östersund
TL 1927 1939 Linder Juvelerarefirman Lisa
100 01 Stockholm
TL 1917 1929 Linder Thor Henning
100 01 Stockholm
TLG 1984 1986 Helag-Produkter Klingev 1
684 00 Munkfors
TLG 1962 1963 Lundahls Guldagentur
211 13 Malmö
TLG 1987 1988 Helag-Produkter Klingev 1
684 00 Munkfors
TLH 1989 1998 Henningsson Thom Annerov 23
191 75 Sollentuna
TLH 1982 1989 Henningsson T Ingenjörsfirma Ab Annerovägen 23
191 75 Sollentuna
TLJ 2022 Therese Jönsson Hantverkaregatan 18 A
521 60 Stenstorp
TLJ 1977 1979 Jifak-Konsult Tore Jepsson Olebo
560 25 Bottnaryd
TLM 1963 1978 Matousek T L Vårvädersg 20
417 31 Göteborg
TM 1937 1970 Mattson T
211 13 Malmö
TM 2024 Tanja Matila Skeppargatan 21 D
644 32 Torshälla
TMA 1988 Martinsson Guld & Ädelstenar Sandviksv 10
352 41 Växjö
TMB 2009 Tove Bexell Fjärdingsmansgatan 10
256 56 Helsingborg
TMC 2019 Marie Haddo Hagebygatan 32
603 52 Norrköping
TMF 1963 1986 Guldsmedjan Friberg Torsten Helgeg 16
291 54 Kristianstad
TMS 1986 1989 Söderins Silver & Betong Augustenborgsg 22 A
214 47 Malmö
TMSB 2008 2009 Tiny Masters Höganäsvägen 11
121 53 Johanneshov
TMSB 2010 Tiny Masters Höganäsvägen 11
121 53 Johanneshov
TMT 1996 2009 T.M.T.Trä Och Metall Jyllandsgatan 9
418 77 Göteborg
TN 1957 1963 Novin Guldsmed Tage Erik Dahlbergsg 26
115 32 Stockholm
TN 1905 1935 Nordström Torkel
671 00 Arvika
TNA 2016 2020 Tomas N. Ahlström Skogsvägen 26
611 74 Tystberga
www.tnasilverdesign.com
TNG 1928 1928 Tranås Nya Guldsmedsaffär Majken
573 00 Tranås
TNV 1983 1996 Nykvist Thure Egnahemsv 9 A
331 00 Värnamo
TO 1999 2007 Ernst Torbjörn Olsson Hallandsvägen 13
826 39 Söderhamn
TO 1948 1970 Trans-Orient Carl Friberg
451 01 Uddevalla
TOJ 1995 Guld & Silverdesign i Karlstad AB Järnvägsgatan 9
652 25 Karlstad
TOLL 2007 2017 Karin Toll Gunsta 16, Romfartuna
725 94 Västerås
TOM 1967 1979 Ahlström Tom Kungsholmsg 12
112 27 Stockholm
TOMAS 1976 2004 Staffanstorps Guldsmedja Lomma, Saltsjöbadsvägen 1
234 32 Lomma
TONDA 2010 2018 Tonda Daggkåpevägen 4
443 70 Gråbo
TONNY 1986 1986 Ljunggrens Gravyr Eftr,Lars Lind Långebrog 22
291 59 Kristianstad
TONY 2022 Tony Brander Hantverkargatan 60
112 31 Stockholm
https://www.salvebrander.se
TONYS 2000 2014 Vallentuna Guld & Ur Tuna Torg 8
186 31 Vallentuna
TOP 1998 Guldcompagniet i Motala AB Box 11
591 21 Motala
TOR 1963 1970 Rydens Guld Torsten Ryden Box 1507
500 07 Borås
TOR 2019 Johanna Torell Barnängsgatan 34, Lgh 1202
116 48 Stockholm
TORE 1999 2007 Tore Envall Besmanvägen 23 1 Tr
168 34 Bromma
TORE HOLM 1937 1955 Silversmedjan Tore Holm
100 01 Stockholm
TORE HOLM 1955 1968 Silversmedjan Tore Holm
580 01 Linköping
TORELL 2019 2019 Johanna Torell Barnängsgatan 34, Lgh 1202
116 48 Stockholm
TORJAC 1994 2006 Jacobsson,Torsten Svartbergsvägen 14
811 93 Sandviken
TORUN 1951 1978 Bylow-Hybe Torun Guld O Silversmi B Jarlsg 13 Co Jense
111 45 Stockholm
TOS 1974 2003 Smedstad Silversmeden T O Mossbanken 12
417 28 Göteborg
TOTÉ 1995 Toté Silver,Smide Biskopsmålav 193
293 91 Olofström
TOVE 2007 Tove Aronsson, Walk for gold Esplanaden 29, lgh 1201
392 49 Kalmar
TOWE 2009 Sidroc AB Sturegatan 48, 2 tr.
114 36 Stockholm
www.towejewellery.com
TOWE 1994 1998 Sidroc AB Sturegatan 48, 2 tr.
114 36 Stockholm
www.towejewellery.com
TP 1960 2002 Perssons Guldsmeds Aktiebolag Tag Storg 41
831 00 Östersund
TPB 2012 2013 Tom Pauli Boistrup Snickarevägen 12
293 38 Olofström
TPZ 1990 Topaze Smycken & Hantverk HB Smålandsg 5
813 00 Hof0Rs
TR 2007 2008 Torbjörn Roos Smultronstigen 15
792 52 Mora
TR 1981 1982 Tayyar Enterprise Box 5044 Hinderstorpsgr 31
163 05 Spånga
TRD 2001 2008 Tr Design, Tönu Riit Kevingeringen 65
182 33 Danderyd
TRE 1968 1978 Guldateljen Tre Smeder Ab Kyrkog 25
411 15 Göteborg
TREEM 2019 True and Elegant Movement AB Dalagatan 25
113 24 Stockholm
https://www.thorofsweden.com
TRG 1964 1965 Triangel-Guld Ab
200 01 Malmö
TRG 1965 1968 Trio-Guld Ab Bergsg 28
214 22 Malmö
TRI 1999 Guldsmed Ingrid Trilk Box 4135
203 12 Malmö
www.ingrid-trilk.com/
TRIO 1968 1993 Trio Gunnar Jeppsson Guldvarufabr Ängelholmsg 6
214 22 Malmö
TRM 2020 Daniel Regnander Harabergsgatan 45
524 31 Herrljunga
TRO 1969 1992 Sitro H Troeng Brötvägen 40
161 39 Bromma
TROIDE 1932 1934 Troide Ernst
981 00 Kiruna
TROIDE 1923 1932 Troide M A
981 00 Kiruna
TRS 1981 Trude Melgaard Hogane 26
455 96 Hedekas
TRY 2017 Turid Ryan Olof Skötkonungsgatan 56
412 69 Göteborg
TRÖ 1995 2005 Tröjbom Silversmide Helen Slänningebacke 10975
761 72 Norrtälje
TS 1978 1990 Thors Hammare Guld-Silver-Tenn At Linneg 30
413 04 Göteborg
TS 1927 1970 Sundin Trygve Nils Kristian
100 01 Stockholm
TS 1990 2019 Thor Söderlund Frigångsgatan 2 B, lgh 1201
413 01 Göteborg
TS 1923 1927 Sjögren Tor Konrad
100 01 Stockholm
TSE 1994 1998 Tornedalens Silversmedja Sågareg 33
953 33 Haparanda
TSF 1954 1961 Tenn-O Silverkonst Malte Fredriks
620 20 Klintehamn
TSF 1961 1978 Tenn-O Silverkonst Malte Fredriks Gustav Iii:S Väg 9
161 46 Bromma
TSG 1993 1997 T.S. Guld Tullingebergsv 18
145 46 Tullinge
TSG 1979 1989 T S Gravyr Terho Stacksjö Vallhornsv 4 3Tr
142 00 Skogås
TSG 2023 Guldsmedjan Therese Snarberg i Jönköping AB Box 105
551 13 Jönköping
TSK 1992 2002 Tundra Slöjd & Konsthantverk Takläggarv 10
921 46 Lycksele
TSKB 1975 1986 Två Städ A Liedholm & Co Kb Mellang 35
230 10 Skanör
TSKB 1986 2000 Liedholm Magnus G:Son Ädelsmed HB Mellangatan 35
239 30 Skanör
TSL 1954 1978 Lindberg Juvelerare Tage Orvar Oddsväg 7
112 54 Stockholm
TSL 2000 2002 Lundkvist Guld & Diamanter Box 13007
720 13 Västerås
TSS 2001 2003 Trollsmide Guld & Silver Hb Eksättra
152 95 Södertälje
TSU 2018 Tore Sundqvist Sturegatan 1 B
211 50 Malmö
TT 1986 1990 Guldhuset Torndahl Box 586 Prästg 38
831 27 Östersund
TT 1955 1956 Gamlestadens Guldsmedsaffär Thore
400 10 Göteborg
TT 1934 1942 Torndahls Juvelerare Ab
100 01 Stockholm
TT 2012 2012 Tove Thambert Design C/O Tove Thambert Kungsholmstrand 13
112 33 Stockholm
TTC 2022 Twizted twinz craft AB Kvarnbacksvägen 116
168 74 Bromma
TTD 2014 2016 T&T Design, Miroslav Trifunovic Fjugestagränd 1
124 72 Bandhagen
TTG 1995 1997 Ingenjörsringar Ab Krokusv 6
435 31 Mölnlycke
TTO 1976 1990 Gerako Kullag 6
252 20 Helsingborg
TU 2013 Älskade barn AB Funbo-Söderby 24
755 97 Uppsala
www.alskadebarn.se
TUISKU 2016 Sandra Nilsson Tuisku Karvens väg 14
981 07 Abisko
TULY 2010 Parades Rodriguez Tulymar Nygatan 17
553 16 Jönköping
tulysdesign.se/sv_sv/kontak...
TUR 2020 Annika Sturefelt Brömsebrogatan 19 D
302 67 Halmstad
TURE HELLBERG 1943 1948 Smyckeboden Ture Hellberg
100 01 Stockholm
TV 1996 2003 Tv-Shop Europe Ab Bergsgatan 20
118 89 Stockholm
TW 1931 1935 Wendt T
284 00 Perstorp
TW 1953 1978 Wendt Silversmedjan T Gustavsborg
284 00 Perstorp
TW 1935 1953 Wendt T
250 00 Helsingborg
TW 2010 Silver By Titti Tunby Gårdsväg 2
722 23 Västerås
TW(K) 1945 1967 Widmark Tor
100 01 Stockholm
TVH 1943 1948 Smyckeboden Ture Hellberg
100 01 Stockholm
TVIVLA 2013 2020 Ola Wagner Norre Värnsgatan 16
261 40 Landskrona
TVIVLA 2007 2013 Tvivla Design C/O Ola Wagner Järnvägsgatan 27
261 32 Landskrona
TVJ 2015 Thörnströms Vintage Jewellery AB Box 150
581 02 Linköping
TWJ 1991 2009 Johansson, Guldsmed Thomas Box 200
600 42 Norrköping
TWK 2008 2019 Tage Vilhelm Karlsson Östra Ny Hälltorp
610 27 Vikbolandet
TWK 1945 1967 Widmark Tor
100 01 Stockholm
TVM 1942 1970 Mesch Tor
100 01 Stockholm
TWR 1995 2001 Tommy Grunditz Storgatan 20
280 64 Glimåkra
TWR 2012 2013 Tommy Grunditz Storgatan 20
280 64 Glimåkra
TVS 1950 1976 Jonssons Eftr Tor Sundgren E A
930 47 Byske
TWS 1979 2006 Wivesson-Stojsic Turid Skåneg 68
116 37 Stockholm
TWZ 1913 1922 Zetterström Tekla
100 01 Stockholm
TWZ 1922 1970 Zetterström Tekla
100 01 Stockholm
TZ 1913 1922 Zetterström Tekla
100 01 Stockholm
TZ 1922 1970 Zetterström Tekla
100 01 Stockholm
2021 Thérése Åberg Backagatan 17
521 72 Slutarp
TÄS 1994 2003 Lyhamn Christer Havrevägen 6
953 33 Haparanda
TÖR 2014 2019 Tove Örnberger Fågelbacksgatan 34 B
217 44 Malmö
TÖRNBOM 1999 Guldsmed Malmqvist Eftr AB Box 149, Storg 27
573 22 Tranås
U&H 1922 1923 Konsthantverksat Ulander & Hellne
600 02 Norrköping
U(RA) 1946 1989 Urania Handelsaktiebolaget Gävlegatan 12A, 3 Tr
113 30 Stockholm
UA 1989 2009 Göranstorp Silversmide Låstad 1410
540 16 Timmersdala
UAF 1989 Uppsala Fingjuteri HB Box 1033
271 00 Ystad
UAH 1978 2015 Ulla Holm Vegagatan 56
413 11 Göteborg
UB 2013 2019 LundbladBaldal C/o C. Baldal, Nordenskiöldsgatan 7
413 09 Göteborg
www.lundbladbaldal.se/
UBG 1974 2020 Khazzoum Guldsmdeja AB Vännäsgången 5
162 65 Vällingby
ubg.se/
UBK 1982 1988 Blixt Ulf Seminarieg 2
652 29 Karlstad
UBS 1984 2013 Ulla Sköld Silversmed Grossgården 2060
534 95 Vara
UD 1952 1959 Bohlins Eftr Ulf Danielson A E
550 01 Jönköping
UD 1959 1972 Bohlins Eftr Ab Juvelerare A E
550 01 Jönköping
UE 1994 Ulrika Eliasson Söderlingsgatan 8 A
414 56 Göteborg
UEH 1971 1973 Ulf-Eriks Guld Boutique Ab
100 01 Stockholm
UEH 1977 1978 Hellberg Ulf-Erik Odeng 74
113 22 Stockholm
UEH 1973 1977 Vasaguld Boutique Ab
100 01 Stockholm
UEH 1969 1971 Hellbergs Guld Boutique Ab Ulf
100 01 Stockholm
UEH 1957 1959 Hellbergs Guldsmedsverkstad Ulf
100 01 Stockholm
UES 1994 Solvin Ulf/Stensmedjan Runstensvägen 2
523 74 Hökerum
UF 1992 2002 Waldemar Atelje Guld & Silver Ab S:T Larsg 9
532 35 Skara
UF 2002 Falcks Guld Och Silver AB S:T Larsgatan 9
532 41 Skara
UF 1946 1992 Waldemar Atelje Waldemar Jonsson S:T Larsg 9
532 00 Skara
UFA 1971 2014 Ahlqvist Ur & Guld i Kinna AB Boråsvägen 32
511 54 Kinna
UFFE 1973 1983 Smedjan Guldsmeden Ulf Wallström Skolg 25
771 00 Ludvika
UFR 2015 Ulf Frii Högarebackevägen 6
511 68 Hyssna
UG 1957 1982 Uplandsguld Wolf Wiesel Norrtullsg 11
113 29 Stockholm
UG(V) 1927 1934 Umeå Guldsmedsverkstad
900 01 Umeå
UGA 1954 2002 Uneborgs Guld-Atelje Box 62
184 00 Åkersberga
UGB 1924 1970 Bohlin Ur- Och Guldsmedsaffären A
100 01 Stockholm
UGD 2012 2021 Hampus Aström med fa Unique Golddesign Södra Förstadsgatan 79
214 20 Malmö
UGG 1952 1954 Umeå Guld & Gravyratelje I Öhman
900 01 Umeå
UGG 1969 1998 Guld & Gravyr Ab Kungsg 46
903 26 Umeå
UGG 1954 1969 Guld & Gravyr Ivar Öhman Kungsg 46
902 45 Umeå
UGJS 1981 1983 Uppsala Guld & Juvelsmide Ab Box 1247 Vaksalag 10-12
751 42 Uppsala
UGM 2000 2000 Meijer, Ulf Göran Upplandsleden 33
800 02 Gävle
UGN 1971 1978 Nilsson Firma Göran Seminarieg 5
931 00 Skellefteå
UGV 1927 1934 Umeå Guldsmedsverkstad
900 01 Umeå
UH 1960 1983 Hermanssons Guldsmeds Ab U Box 34 Märsta Centrum
195 01 Märsta
UH 1951 1960 Lunds Eftr U Hermansson C J
741 74 Uppsala
UH 2007 Ulf Holm Granshult 48
564 91 Bankeryd
UH(M) 1947 1978 Hellström Uno Fregattv 7
181 37 Lidingö
UHB 1970 1979 Ub:S Guld Ulf Blomqvist Hallandsg 44
116 57 Stockholm
UHG 1977 1989 Gifty Ab Box 29
190 45 Stockholm-Arla
UHM 1947 1978 Hellström Uno Fregattv 7
181 37 Lidingö
UIE 1967 1970 Engström Konstsmed U I
000 20 Viggbyholm
UIE 1980 2018 Ulf Engström Guldsmed Lissforsv 21
785 44 Dala-Floda
UIHP 1990 1997 Triangelns Guld Spång 5
211 44 Malmö
UIHP 1997 Ulf-Inge Design Titan-Guld-Silver AB Ryssbyvägen 14
395 93 Rockneby
UIHP 1979 1990 Malmö Stilgravyr Hb Pl 157
231 94 Trelleborg
UJA 1979 1984 Jansohn Aktiebolag Uno Brog 12
571 00 Nässjö
UK 1913 1915 Uppsala Knapp O Metallfabrik Ab
741 74 Uppsala
UK&M 1913 1915 Uppsala Knapp O Metallfabrik Ab
741 74 Uppsala
ULD 1996 2003 Guldgossen Box 72 Göteborgsv 107
446 22 Älvängen
ULF 1966 1992 Ulf Silversmed Ulf Sandberg Stenblommans Väg 8
434 94 Vallda
ULF 1992 2006 Sandberg Ulf Stenblommans Väg 8
434 94 Vallda
ULLI 1989 Ulrikas Guldkorn C/o U. Ohlén, Bergsrådsvägen 79
128 42 Bagarmossen
UM 1989 2006 Martinssons Trä Och Silverhantv Fällg 74
451 53 Uddevalla
UMA 2002 2020 Mikael Andersson Malmögatan 3 A, lgh 1001
252 49 Helsingborg
UMAL 1981 Ulf Malm Wrangelsgatan 21
302 23 Halmstad
UME 1997 Älvans Guldateljé Midsommarvägen 11
126 35 Hägersten
UME 1995 1996 Strömberg Ulrika Badstrandsg 33,2Tr
112 65 Stockholm
UMF 1975 Ulla M Faleijs Silversmide Stenbergsv. 19
794 33 Orsa
UML 1973 1980 Löfgren-Lönn Margareta Brålunden 14
161 41 Bromma
UMS 1983 2010 Klädd I Konst I Sweden Ab Soldatvägen 1
783 50 Gustafs
UNIQ 1983 1987 Uniq Hantverk Hb Dyk & Svalander Kyrkog 3
211 22 Malmö
UNO A ERRE 1997 1998 Nordiska Guldjuveler AB Box 4070 Magnus Ladulåsg 61
102 62 Stockholm
UNS 1972 1988 Nettelblad Smide Ulla Västervångsg 7
217 74 Malmö
UO 1985 1988 Olalde Silversmide Ulises Veckov 49 2Tr
175 41 Järfälla
UON 1992 1995 Olsson Design Ulrika Brännkyrkagatan 41
118 22 Stockholm
UON 1988 1991 Olsson Silverarbeten Ulrika Bäverns Gränd 6
753 19 Uppsala
UOP 2007 2012 Ur & Penn AB Box 934
194 29 Upplands Väsby
https://www.uropenn.se
UOP 2021 Ur & Penn AB Box 934
194 29 Upplands Väsby
https://www.uropenn.se
UP 2018 Ulrika Postgård Hagavägen 17
663 32 Skoghall
UP 1993 1995 Golden Golf Ab Box 256
840 32 Klövsjö
UPL 1971 1987 Prybil Urban Kapellsg 12
521 00 Falköping
UPL 1964 1971 Guldsmedjan Urban Prybil
598 00 Vimmerby
UPN 1978 2001 Blå Smedjan Tomta, Hagstugan
590 20 Mantorp
URA 1946 1989 Urania Handelsaktiebolaget Gävlegatan 12A, 3 Tr
113 30 Stockholm
URD 1991 1996 Urdis Galleri Hb Pl 5232
712 94 Grythyttan
URD 1996 1998 Urdis Kb Solviken 498
691 92 Granbergsdal
URSUS 2005 2007 Stamberg, Ursula Styrfarten 10
417 64 Göteborg
US 1942 1970 Ur-Service Aktiebolaget
211 13 Malmö
US 2017 Filippa Udén Rosenberg med fa Udén Silver Västra Torps Byaväg 66-29
231 92 Stockholm
www.futurerelics.se
USG 1965 2000 Guldsmedjan Ab Ulf Silverstolpe Box 236 Kungsg 51 A
461 25 Trollhättan
UST 1966 1979 Ustav B Stövelg 6
126 40 Hägersten
UT 1985 2011 Tegelström Ursula Ellesbobacken 17
442 90 Kungälv
UTL 1960 2022 Trolle - Lindgren Silverkonst Smedjeg 29
452 35 Strömstad
UTL 1955 1960 Trolle-Lindgren Silverkonst Ulf
741 74 Uppsala
UW 1990 Ulla Werkström Beckasinvägen 11
310 42 Haverdal
UVA 1999 2007 Hantverk Och Tradition N Torngatan 22
531 31 Lidköping
UWAH 2016 UWAH Design, Ulrika Vahlman Terrängvägen 38
129 48 Hägersten
UWK 1973 1992 Stenboden Ulf Klang Stentorp Pl 2250
450 63 Högsäter
UVS 1967 1969 Velanders Silver Ulf
237 00 Bjärred
UVS 1969 1979 Velanders Silver Ulf Skogsängsv 21 B
141 43 Huddinge
UZ 1951 1979 Modellsmycke Ulla Zäll Atelje Rååv 34
253 70 Helsingborg
2007 2010 Smycka Lilla Larssons Guld Box 119
831 22 Östersund
W A BOLIN 1925 Bolin AB W A Hovjuvelerare Storgatan 35
114 55 Stockholm
www.bolin.se/
W A BOLIN 1917 1925 Bolin W A
100 01 Stockholm
V A OLSSON 1929 1959 Olsson Gravyr O Guldsmedsaffär Ve
250 00 Helsingborg
V A OLSSON 1959 1967 Olssons Aktiebolag Verner A
250 00 Helsingborg
V AHNSTRÖM 1913 1917 Ahnström Wilh
350 02 Växjö
V BÄCKSTRÖM 1924 1928 Bäckström W
951 04 Luleå
V BÄCKSTRÖM 1928 1930 Bäckström V
532 01 Skara
W CRONA 1947 1996 Crona,William Box 14048
214 91 Rinkaby
W DRÖHSE 1917 1934 Dröhse Vilhelm
100 01 Stockholm
W E FLODIN 1957 1964 Flodins Guldsmedsaffär
575 00 Eksjö
W E FLODIN 1956 1957 Nya Guldsmedsaffären W E Flodin
575 00 Eksjö
W E FLODIN 1913 1956 Nya Guldsmedsaffären W E Flodin
575 00 Eksjö
W E FLODIN 1964 1980 Flodins G-Affär Eftr Nordkvist & Storg 11
575 00 Eksjö
W FORSLUND 1939 1949 Olsens Eftr Wilh Forslund Sven
671 00 Arvika
W FORSLUND 1919 1925 Sven Olsens Eftr Wilh Forslund
671 00 Arvika
W FORSLUND 1961 2005 Forslund Ab Guldsmed Wilh Box 65 Spårgatan 1
671 22 Arvika
W FORSLUND 1949 1961 Forslund Wilh
671 00 Arvika
W HAHNE 1954 1981 Hahne Atelje Guld Och Silver Wilh Munkav 12
252 47 Helsingborg
W NILSSON 1913 1937 Norra Guldsmedsaffären Walfrid Ni
600 02 Norrköping
W&A 1947 1961 Sävsjö Guldsmedsbol Wiktorsson &
576 00 Sävsjö
W&A 1961 Sävsjö Guldsmeds AB Box 105
576 23 Sävsjö
W&L 1959 1960 Wettersjö & Lantz Silversmeder
100 01 Stockholm
W&P 1921 1932 Westerdahl & Petterson
600 02 Norrköping
W&T 1960 1981 Wallin & Thorsen Ab Hovjuvelerare Box 459 St Brog 14
501 07 Borås
W&T 1927 1960 Wallin & Thorsen
500 05 Borås
W(E)G(E) 1926 1970 Westberg & Gewers Aktiebolaget
000 47 Sthlm Malmö
V(FA) 1948 1950 Vanföreanstalten Finmek Verkstad
169 00 Solna
W(N) 1926 1927 Vapenskölden C A Hoff Firma
100 01 Stockholm
W(R)J 1992 2002 Waldemar Atelje Guld & Silver Ab S:T Larsg 9
532 35 Skara
W(R)J 2002 2008 Falcks Guld Och Silver AB S:T Larsgatan 9
532 41 Skara
W(R)J 1946 1992 Waldemar Atelje Waldemar Jonsson S:T Larsg 9
532 00 Skara
WA 2020 2023 Wasfi Shaaie Esplanaden 9 C, Lgh 1001
694 35 Hallsberg
WA 2023 Brides jewellery Järntorgsgatan 10
703 61 Örebro
WA 1913 1917 Ahnström Wilh
350 02 Växjö
WA&C(O) 1920 1927 Andersson & Co G W
100 01 Stockholm
WA&CO 1920 1927 Andersson & Co G W
100 01 Stockholm
WAB 1925 Bolin AB W A Hovjuvelerare Storgatan 35
114 55 Stockholm
www.bolin.se/
WAB 1917 1925 Bolin W A
100 01 Stockholm
WABE 1975 2017 Walters Guldsmedja Katarina Bangata 29
116 39 Stockholm
WACH 1995 1997 Wachowski Eduardo Prästgårdsg 14
172 32 Sundbyberg
WAD 1984 2022 Wadring-Juvel HB Ronnebygatan 23
371 33 Karlskrona
VAEL 1954 1967 Lindbäck V
000 22 Nederkalix
VAGN 1958 1970 Knudsen Vagn
211 13 Malmö
WAH 1963 1987 Wahlbergs I Karlstad Ab A U Tingvallag 9 Box 441
651 07 Karlstad
WAKA 2020 Johanna Hansson med fa Waka Design Nordslättshöjd 3
423 72 Säve
VALDI 2010 Valdi AB Kaggensgatan 7
392 32 Kalmar
VALK 2023 Victoria Henricsson Grindsgatan 43
118 57 Stockholm
WALL 1989 1992 Annika Guldsmed Östfjällv 15
831 71 Östersund
WAM 1989 1993 Wam Guld,Edvardo Arias Murstensv 31
186 36 Vallentuna
VANE 2002 2010 Magnusson, Vanessa Lucia Glasbergavägen 58
152 59 Södertälje
VANG 1994 1995 Vang Inger Rödön 1700
830 40 Krokom
VANITY 2006 BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB Box 955
731 29 Köping
www.behguldsmide.se
VAO 1929 1959 Olsson Gravyr O Guldsmedsaffär Ve
250 00 Helsingborg
VAO 1959 1967 Olssons Aktiebolag Verner A
250 00 Helsingborg
VAP 2022 VN FINE JEWELRY AB Sveavägen 62
111 34 Stockholm
VAP 2016 2022 Vincent Kreidi Guldsmed Sveavägen 62, 3 tr.
111 34 Stockholm
VARBERG 2007 2010 Silver & Design Mariette Kivinen Blåklintsvägen 1
457 30 Tanumshede
VARBERG 2010 2021 Pm Silversmedja Sjöallén 2
432 44 Varberg
VARBERG 1995 2007 Ove Johansson Rektorsgatan 7
272 35 Simrishamn
VAS 1967 1976 Epokens-Handarbete Ädel V.Ason Fr Box 17
832 01 Frösön
VAS 1964 1967 Vason-Produkter
832 00 Frösön
WAS 2017 Weronica Silfverling Karl Olofsgatan 15
387 35 Borgholm
WATZ 1996 2007 Watz,Camilla Erik Sandberggatan 17
169 34 Solna
VAV 2018 2021 VEVILE AB Regeringsgatan 65, 3 tr
111 56 Stockholm
www.veandvile.com
VB 1924 1928 Bäckström W
951 04 Luleå
VB 1963 1999 Belda Smycken Björkliden 33
256 56 Helsingborg
VB 2023 VANBRUUN AB Box 934
501 10 Borås
https://www.vanbruun.com
VB 1954 1963 Beldas Smycken
250 02 Helsingborg
VB 1928 1930 Bäckström V
532 01 Skara
WB 1982 1998 Bengtsson Walter Skulptör Sandslättsv 15
302 40 Halmstad
WBW 1981 1985 Wladis Ab Walter Drottningg 113 E
252 33 Helsingborg
WCG 1948 1970 Wallen & Carlsons Guldsmedsverkst
100 01 Stockholm
WCS 1983 1992 Carlenäs Wille Linneg 24
502 40 Borås
VD 2014 Vigsel och Design i Linköping AB Vårdbergsvägen 135
589 37 Linköping
WD 2019 Dordi Westerlund Strålgatan 47, Lgh 1204
112 63 Stockholm
WD 1917 1934 Dröhse Vilhelm
100 01 Stockholm
VD(N) 1936 1950 Anells Eftr Juvelerare Ernst
700 02 Örebro
WDC 1981 1983 Camerons Trading Company Hb Box 3451
162 03 Vällingby
VDN 1936 1950 Anells Eftr Juvelerare Ernst
700 02 Örebro
VE 1913 1958 Ehmke Victor
811 00 Sandviken
VE 1958 1994 Ehmke Ab Juvelerarefirma Victor Box 155
811 22 Sandviken
WE 2011 2016 Erika Wahlstedt Centrumvägen 95
860 35 Söråker
WE 1913 1953 Engblom Wilh
100 01 Stockholm
WEBE 1961 1965 Gravyr-&Guldsm Bol Kristiansson &
400 10 Göteborg
VEE 1943 1968 Scanida Affineringsverk V Epel
100 01 Stockholm
WEF 1957 1964 Flodins Guldsmedsaffär
575 00 Eksjö
WEF 1956 1957 Nya Guldsmedsaffären W E Flodin
575 00 Eksjö
WEF 1913 1956 Nya Guldsmedsaffären W E Flodin
575 00 Eksjö
WEF 1964 1980 Flodins G-Affär Eftr Nordkvist & Storg 11
575 00 Eksjö
WEGE 1926 1970 Westberg & Gewers Aktiebolaget
000 47 Sthlm Malmö
VEIT 1996 2020 Veits Guldsmedja Vendevägen 8
182 61 Djursholm
VEJ 1913 1937 Johansson Viktor E
650 01 Karlstad
VEJ 1960 1976 Johansson Ab Juvelerarefirma Vikt
650 01 Karlstad
VEJ 1937 1960 Johansson Viktor
650 01 Karlstad
WEK 2015 Kristin Wester, WEK Jan Fridegårds väg 12
186 41 Vallentuna
VEL 1937 1967 Lindahls Guldsmedsaffär Victor
261 61 Landskrona
VEL 1933 1937 Lindahls Guldsmedsaffär Victor
811 00 Sandviken
WELZ 1981 2001 Arentorps Silversmedja Welz & Co Kasebergsv 29 Arentorp
534 94 Vara
VEN 1995 2020 Silversmedjan på Hven AB Ängsviksvägen 101
235 91 Vellinge
VEN 1977 1995 Silversmedjan På Hven Slottet 2
261 31 Landskrona
VEN 1977 1995 Silversmedjan På Hven Slottet 2
261 31 Landskrona
WER 1994 2000 Werner & Co Kb Engelbrektsgatan 45
411 37 Göteborg
WES 2013 Simon Westling Skogsvägen 12 B
666 95 Dals Långed
VESS 2002 Annika Andersson Silver Åsaka Nytorp 1
461 95 Trollhättan
WEST 1990 Helena Westerdahl Guld & Silversmed Logsjövägen 7
153 37 Järna
WESTINS ATELJE STOCKHO 1917 1970 Westins Atelje
100 01 Stockholm
WESTINS STOCKHOLM 1917 1970 Westins Atelje
100 01 Stockholm
WET 1979 1991 Amplitud Karl Wetterholm Firma Lunnabjer
310 51 Heberg
WEV 1988 1991 Weverli Ab Box 10004,Spånehusv 57
200 43 Malmö

En avregistrerad namnstämpel kan registreras för en ny innehavare efter 20 år sedan avregistreringen av namnstämpeln skett.

Ansökan om registrering av namnstämpel